Lidský faktor ustupuje do pozadí. Wealth Management je stále více řízen technologiemi

Lidský faktor ustupuje do pozadí. Wealth Management je stále více řízen technologiemi

event_note 01.07.2019

Celý článek na webu businessinfo.cz

Nové technologie a změna v charakteru práce manažerů a investorů s daty představují významnou hybnou sílu změn na poli finančních služeb. Zásadním posunem v oboru je využívání stále komplexnějších softwarových nástrojů pro získání lepších podkladů pro rozhodnutí v oblastech diverzifikace, řízení rizika a vyhledávání vhodných obchodních příležitostí.

Pokročilá analytika, vizualizace, práce s daty a automatizace umožňují řešit komplexnější a náročnější úkoly, které vedou ke zlepšení výstupů portfolia manažerů a umožňují dosahovat lepších výsledků, což v konečném důsledku vytváří vyšší konkurenci na trhu správy aktiv.

Jednou z aplikací, kterou v rámci globálního trhu FINTECH vyvíjí české společnosti je například AnalyticalPlatform.com „Finanční analytik průměrně stráví skenováním trhů a zpracováním nových informací tři až sedm hodin denně, díky našemu software dokáže tento čas zkrátit na jednotky minut,“ uvádí Michal Dufek, vedoucí vývoje FRS (Financial Research Software) ze společnosti CYRRUS ADVISORY. Pokračovat ve čtení na webu businessinfo.cz