Výsledky StockPicking strategie za první rok ostrého provozu

Výsledky StockPicking strategie za první rok ostrého provozu

event_note 31.05.2021

Již je tomu rok (03. 06. 2020 – 28. 05. 2021), co aplikujeme strategii „StockPicker“ na reálných účtech u Interactive Brokers. Dovolujeme si proto přinést detailnější výsledky, včetně grafů  a srovnání s benchmarkem, v našem případě Indexem S&P 500.

Na úvod připomeneme, jak naše strategie funguje:

Výsledky jsou zobrazeny na počátečním portfoliu 250 000 českých korun:

Celková výkonnost portfolia:

Na grafu je zobrazen vývoj teoretického portfolia ve srovnání s Benchmarkem. Jak je vidět, StockPicker dosahoval stabilnějších výsledků = nižších propadů a vzhledem ke Short složce významně eliminoval propad portfolia na začátku roku 2021.

Pokud bychom se rozhodli pro implementaci pouze strategie spočívající v nákupu 20 nejvíce podhodnocených akcií (nejistili bychom se Shorty), byly by výsledky následující:

Závěrem lze konstatovat, že v prvním roce reálného používání StockPicker plní zadání, strategie překonává benchmark, dosahuje nižších propadů. Při volbě rizikovější strategie, která je však i tak složená vždy z portfolia 20 společností z indexu 100 největších amerických firem by bylo dosaženo zhodnocení přes 50 %.

*V reálném portfoliu je nutno doříct, že jsme vystoupili z trhu v průběhu prezidentských voleb v USA. Index v tento moment dosáhl významného zhodnocení. Na druhou stranu nám pomohlo, že jsme neměli například dostatečné prostředky na shorty BigTech společností, které by reálné výsledky zhoršovaly. Výpočet BigTechs indikátorů jsme také v další verzi StockPicking modelu již ošetřili.

Aktuální akciový report naleznete v aplikaci analyticalplatform.com.